Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


ryszard_janiszewski

Ryszard Janiszewski

Od 1963, trener klasy mistrzowskiej, posiadacz stopnia 8 DAN (stopień nadany w Kuwejcie)

Okres zawodniczy:

  • 7 lat aktywnego treningu na macie: osiągnięcia: srebrny i brązowy medal MPJ indywidualnie oraz złoty w drużynie, ok. 100 walk wygranych.

Okres pracy trenerskiej:

Poziom klubowy 1971 -1981:

  • Trener główny w WKS „Lotnik”, WKS Kadra Rembertów, WKS Gwardia Warszawa. Medale w imprezach mistrzowskich:

ME Seniorów:

  • A. Dziemianiuk 3 medale(złoty, srebrny i brązowy oraz złoty w zawodach uznanych przez PKOL za równoważne do IO w Los Angeles w 1984.
  • J.Adamczyk brązowy medal,

ME Juniorów:

  • M.Rybicki złoty medal,
  • P.Baranowski srebrny medal,
  • W.Biernacki i M.Kempisty brązowe.

Praca ze świetnymi zawodnikami jak: A.Adamczyk, A.Sikora, A.Kruszena oraz późniejszymi wybitnymi trenerami jak: Z. Grochowskim, S. Smaterem, A.Falkiewiczem, W.Białowąsem. Ponad 30 medali na MP we wszystkich grupach wiekowych w tym 9 tytułów mistrzyni Polski zdobyte przez Jolę Adamczyk. Prowadzenie drużyn WKS „Kadra” Rembertów i WKS „Gwardia„ Warszawa w rozgrywkach I ligi drużynowej.

Na certyfikacie napisano: Zarząd Kuwait Judo Federation z przyjemnością prezentuje Certyfikat dla Pana Ryszarda Janiszewskiego za wysiłek i szczerą współprace włożoną w rozwój judo w Kuwejcie. W/w Ryszard Janiszewski został wybrany jako najlepszy trener judo w wszystkich Mistrzostwach Kuwaitu.

Poziom związkowy 1981 -1988:

W okresie pracy w PZJudo pełnił funkcję wiceprezesa d/s sportowych, kierownika wyszkolenia PZ Judo. Był również szefem rady trenerów, co wynikało z wówczas obowiązującego statutu. Efektywna współpraca i koordynacja działań z trenerami z najwyższej półki: R. Zieniawą, J. Skubisem oraz M. Rzepkiewiczem zaowocowała wywindowaniem polskiego judo do ścisłej czołówki europejskiej. W okresie tym Polska reprezentacja regularnie wracała z każdej imprezy mistrzowskiej z medalami w każdej grupie wiekowej. Została zbudowana od podstaw potęga polskiego judo kobiet. Ukoronowaniem tego okresu był najlepszy w historii występ polskiej reprezentacji w Igrzyskach Olimpijskich w Seulu, czego dowodem był złoty medal zdobyty przez W.Legienia, srebrny J.Pawłowskiego oraz piąte miejscem J.Beutlera. Nie należy zapominać o medalu B.Olechnowicz, która zdobyła brązowy medal w turnieju pokazowym. Z tego okresu wyszło szereg wybitnych zawodników wystarczy tu wymienić multimedalistów MŚ i ME R.Kubackiego i B.Maksymow.

Poziom międzynarodowy:

Trener kadry olimpijskiej w Kuwejcie 1988 -1996

W Mistrzostwach Azji jego podopieczni zdobyli 3 medale brązowe. Kuwejt awansował do ścisłej czołówki w mistrzostwach krajów arabskich, czego dowodem było 21 medali w grupie seniorów i juniorów.

ryszard_janiszewski.txt · ostatnio zmienione: 2021/04/30 13:46 przez Krzysztof Głaz

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki